Wirtualna Biblioteka Nauki (WBN) to program zakupu i udostępniania światowych zasobów wiedzy w postaci elektronicznych czasopism, książek i baz danych dla polskich instytucji akademickich i naukowych. Program jest dofinansowywany przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego i realizowany przez ICM Uniwersytet Warszawski.

Obecnie (stan na 18.11.2020 r.), w ramach tzw. licencji krajowej, WBN umożliwia dostęp do pełnych kolekcji czasopism kilkunastu najważniejszych światowych wydawnictw naukowych zawierających łącznie ponad 8 tysięcy tytułów bieżących. W ramach WBN dostępne jest również około 30 tysięcy książek oraz 10 tysięcy woluminów tomów serii książkowych. Dostępne są też dwa wiodące czasopisma naukowe Science i Nature oraz bazy abstraktowo-bibliometryczne wraz z dodatkowymi narzędziami analitycznymi.

Wyższa Szkoła Policji w Szczytnie posiada dostęp do zasobów naukowych w ramach projektu Wirtualnej Biblioteki Nauki. W sieci Uczelni można korzystać z naukowych baz danych zawierających pełne wersje czasopism i książek z wielu dziedzin wiedzy, baz bibliograficznych i narzędzi bibliometrycznych. 

Zobacz:  Bazy Wirtualnej Biblioteki Nauki dostępne w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie

Zobacz:  Prezentacja pt. "Wirtualna Biblioteka Nauki - naukowe bazy danych dostępne w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie" (plik PDF, 886 KB)

Dane kontaktowe

Biblioteka Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie

ul. Marszałka Józefa Piłsudskiego 111
12-100 Szczytno

biblioteka@wspol.edu.pl
Tel. 47 733 5425