Od pewnego czasu platforma IBUK libra ma swoją nową odsłonę. Dla czytelników, którzy jeszcze nie zapoznali się z tym systemem, Polskie Wydawnictwo Naukowe PWN udostępniło krótki przewodnik. Z przewodnika można dowiedzieć się w jaki sposób założyć konto w e-czytelni, jak dołączyć PIN biblioteczny do swojego konta, w jaki sposób poruszać się po stronie, jak wyszukiwać informacje. Przedstawiamy przewodnik do pobrania:

Przewodnik po systemie IBUK Libra (PDF, 4.95 MB) 

Informujemy, że od bieżącego roku akademickiego usługa bezpłatnego skanowania artykułów z czasopism dostępna jest dla wszystkich czytelników Biblioteki WSPol. Usługa umożliwa dostęp do artykułów znajdujących się w bazie "Artykuły z czasopism i opracowań zbiorowych", które nie są dostępne w wersji cyfrowej. Serdecznie zachęcamy Państwa do korzystania z tej formy udostępniania naszych zbiorów.

Szczegółowy opis usługi znajduje się na stronie WWW biblioteki w menu Zasoby - Artykuły z czasopism.

Artykuły z czasopism i opracowań zbiorowych, baza dostępna w katalogu biblioteki, zyskała nową funkcjonalność. Wszystkie artykuły z opracowań zbiorowych zostały połączone z rekordami prac zbiorowych, z których pochodzą. Jest to możliwe przez odpowiednie pola o nazwach "Jest częścią" oraz "Zawiera"

Pole "Jest częścią" jest wyświetlane w opisie artykułu i stanowi link do rekordu pracy zbiorowej w katalogu głównym. Przykład rekordu artykułu
Pole "Zawiera" jest wyświetlane w opisie pracy zbiorowej w katalogu głównym. Pole te stanowią swoisty spis treści wszystkich skatalogowanych artykułów. Przykład rekordu pracy zbiorowejDane kontaktowe

Biblioteka Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie

ul. Marszałka Józefa Piłsudskiego 111
12-100 Szczytno

biblioteka@wspol.edu.pl
Tel. 47 733 5425